Městys Holany
Česky English Deutsch Polski

Akce v knihovně

Pasování prvňáčků na čtenáře - 26. 06. 2018

Pasování prvňáčků na čtenáře se pomalu mění v krásnou tradici. I letos prvňáčci četly neznámý text, hledaly knížku, z které byl úryvek, přiřazovaly obrázky k pohádkám. Celou dobu jim drželi palce kamarádi z 2. třídy a všichni společně jsme si pak četli a prohlíželi knížky. Pasování se moc povedlo, děti byly nadšené a já už se těším na příští rok.

Fotografie

 pasovani_2018.jpg

Pasování prvňáčků na čtenáře - 26. 06. 2017

Již potřetí proběhlo v naší knihovně slavnostní PASOVÁNÍ prvňáčků na čtenáře. Komtesa Kateřina děti opět vyzkoušela ze čtení. Děti musely také dokázat, že znají staré lidové pohádky. Hledaly zatoulaná písmenka a nakonec byly pasovány na ČTENÁŘE a ČTENÁŘKY .

Fotografie

foto.jpg

Pasování prvňáčků na čtenáře - 10. 06. 2016

V knihovně čekala na děti komtesa Kateřina a vyzkoušela je ze znalostí pohádek, písmenek i ze samotného čtení. Všechny děti zvládly tři zkoušky a pak byly slavnostně pasováni na čtenáře. Dostaly glejt, čtenářskou medaili, krásnou knížku a roční registraci do knihovny zdarma.

Fotografie

 komtesa.jpg

Pasování prvňáčků na čtenáře - 23. 06. 2015

V knihovně čekal na děti rytíř Hynek Ptáček z Pirkštejna a vyzkoušel je ze znalostí pohádek, písmenek i ze samotného čtení.Všechny děti zvládly tři zkoušky a pak byly slavnostně pasováni na čtenáře.Dostaly glejt, čtenářskou medaily, krásnou knížku a roční registraci do knihovny zdarma.

Fotografie

foto2015.jpg

Piráti v knihovně - 27. 11. 2011

Tentokrát zavítali do naší knihovny piráti z Karibiku. Připravili si pro děti spoustu zábavných úkolů: skládali se lodičky, malovalo se i tetovalo, tancovalo i bojovalo.Nakonec děti našly poklad kapitána Kida a domů si odnesly zlaté čokoládové mince.

Fotografie

Pohádkový HALLOWEEN - 31. 10. 2011

V knihovně se opět strašilo. Mohli jste tu potkat černožluté démony, čaroděje i duchy. Kdo přišel, neprohloupil. Děti si užily „strašidelné“ úkoly a dospělý se mohli naladit do Halloweenské nálady.

Fotografie

100. výročí Václava Čtvrtka

V sobotu 9. 4. 2011 si do naší knihovny mohly přijít hrát děti i dospělý. Na děti čekalo 8 pohádkových postav: Maková panenka a motýl Emanuel, Křemílek a Vochomůrka, Rumcajs a Manka, víla Amálka a Josefka. Dospělý mohli zavzpomínat na překrásné pohádky Václava Čtvrtka. Děti chodily po stanovištích a plnily zábavné úkoly – navlékání korálků, kreslení křídou, tancování, skládání slov, házení kroužky, pohádkové pexeso… Nakonec na všechny čekala sladká odměna.
Akce se zúčastnilo celkem 36 lidí.

 

Fotografie

 

 

 

Den bezpečnějšího internetu 8. 2. 2011

Den bezpečnějšího internetu je každoročně organizován mezinárodní sítí INSAFE. Cílem kampaně je propagovat zodpovědnější používání online technologií, především dětmi a mládeží. V současnosti je připomínán ve více než 60 zemích světa.

V úterý 15. 2. 2011 si děti ze ZŠ přišly do knihovny popovídat o stejném tématu. Děti se seznámily se základními pravidly, shlédly krátká videa a nakonec si vyzkoušely své znalosti prostřednictvím kvízu.

 

Fotografie

 

Nástěnná malba v knihovně - SIMPSONOVI

V dětském oddělení naší knihovny vznikla během 2 měsíců krásná nástěnná malba. Vytvořila jí pí. Veronika Horská. A já bych jí tímto chtěla moc a moc poděkovat! Vybíralo se z několika návrhů. Nakonec zvítězil motiv – SIMPSONOVI. Obrázek vznikal plných 12 hodin a pí. Horská ho dělala ve svém volném čase. Ráda bych poděkovala i pí. Heleně Tupcové, která pomáhala obrázek vybarvit.

 

knihovna 8 (2)[1].jpg
Nástěnná malba v knihovně - SIMPSONOVI

 

Zuzana Kotlářová, knihovna Holany

 

Dne 15. a 16.11.2010 - Výročí K. H. Máchy ( 200 let od narození )


V pondělí 15. 11. 2010 jsme si s dětmi ze ZŠ povídaly o velkém básníkovi.Děti se dozvěděly, jak Mácha žil a co všechno ve svém krátkém životě stihnul prožít, poznat a vykonat. Byl to velký cestovatel, vášnivý básník, ochotnický herec ….

 

V úterý 16.11 2010 jsme s dětmi měli domluvený výlet do zámecké obory. Bohužel počasí nám nepřálo a od rána pršelo a pršelo. ZŠ nakonec výlet zrušila a tak jsme k desce, připomínající návštěvu velkého básníka v našem kraji, vyrazili celkem čtyři.

 

Pan učitel Jiří Šukal, Zuzana Kotlářová, Helena Tupcová a malá Kačenka Tupcová.

 

Fotografie

 

Dne 30.10.2010 - Strašidla v knihovně

V sobotu 30. 10. 2010 proběhl v naší knihovně Pohádkový halloween. O děti se staralo 10 strašidel – Drákula a jeho nevěsty, víla Hermína a Markéta, čarodějky Murybána a Elvíra. Děti plnily pohádkové úkoly, kreslily i skládaly a když všechno zvládly, dostaly za odměnu bonbony a čokoládu.Strašidla i děti si nakonec zatančily a všichni šli s báječnou náladou na oběd. Akce se zúčastnilo celkem 49 lidí.

Fotografie

 

 

Beseda na téma „František Hrubín“obal.jpg


Letos v září uplynulo 100 let od narození Františka Hrubína.
Byl to básník, prozaik, dramatik a překladatel.
Narodil se 17. 9. 1910 na Vinohradech.
Zemřel 1. 3. 1971 v Českých Budějovicích.
Děti z MŠ se seznámily s dílem Františka Hrubína.
Zahrály si na básníky. Přiřazovaly obrázky ke správným rýmům.
Poslechly si veršované pohádky.

 

Fotografie

 

Dne 15.5.2010 proběhla burza vyřazených knih

 

Dne 15.3.2010 - beseda na téma " JOSEF LADA"

Děti se formou divadelního představení dozvěděly o každodenních radostech i strastech malého Josefa. Poslechly si ukázky z jeho knížek a zkoušely udělat vlastní leporelo s kresbami Josefa Lady. Dozvěděly se, jak vypadá pravé ševcovské kopyto a co je to " verpánek, šídlo a knejp ".

Fotografie

 

Dne 20.5.2009 - Beseda o spisovateli Václavu Čtvrtkovi

Na tuto besedu přišly holčičky jako "víly Amálky", měly sukně a čelenky s modrými květy a kluci jako hajný Robátko měli na hlavách myslivecké kloboučky.Děti si formou pohádky poslechly povídání o životě Václava Čtvrtka. Hledaly knížky, které napsal a pak společně skládaly puzzle a kostky s motivy pohádek od Václava Čtvrtka.Nakonec vymalovaly obrázky do "knížky" a našly poklad loupežníka Rumcajse.

Fotografie

 

Dne 1.4.2009 - Beseda na téma "Život a dílo bratří Čapků"

 

Dne 11.3.2009 - Proběhla v knihovně beseda o Zdeňku Milerovi

Zdeněk Miler je český režisér a výtvarník animovaných filmů pro děti. Nejvíce se proslavil jak v naší republice, tak i v zahraničí, seriálem o Krtkovi.

Fotografie

holany